+38 (04744) 3-20-50
Остання редакція: 03 травня 2017

День млинців у Великій Британії

З 20 по 26 лютого цього року українці святкували Масляну, яка є для нас часом веселого дозвілля з елементами давніх ритуалів. Українці так само, як і інші слов’яни, протягом тижня ходили в гості, влаштовували веселі гуляння, забави, готували вареники та млинці.

Святкують Масляну не тільки в Україні, її відзначають у багатьох країнах Європи, в деяких штатах США, Канаді і навіть Австралії.

На занятті з англійської мови за професійним спрямуванням (викладач Мельник Г.В.) студенти 21гр групи факультету менеджменту дізналися про особливості святкування Shrove Tuesday (Pancake Day)  у Великій Британії, яке цього року відзначається 28 лютого. Студенти з радістю взяли участь у конкурсі на швидкість перевертання млинців.

В цей день англійці в багатьох містах проводять «Млинцеву естафету». Учасники естафети повинні пробігти  дистанцію з пательнями в руках. На певних ділянках вони мають зупинитись і підкинути млинець на пательні, потім добігти до фінішу та передати естафету наступному члену команди.

Усе почалося з того, що одна із мешканок міста Олні (Olney) у графстві Бакингемшир готувала млинці, раптом почувся церковний дзвін, і жінка поспішила до храму… з пательнею в руках. Це сталося більше 500 років тому.