Остання редакція: 09 березеня 2023

ШЕЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Для українців такою святинею є видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч, натхненник національних ідей, провідник добра, волі, щастя і правди – Тарас Шевченко. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені Українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими. Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Кафедра української та іноземних мов також вшанувала пам’ять Великого Кобзаря. Доцент кафедри Людмила Мовчан провела тематичну лекцію: «Безсмертна поезія Т.Шевченка» зі студентами І курсу факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин. Студенти підготували доповіді про створення віршів у різний період життя поета. Прозвучали такі твори, як: «Минають дні, минають ночі», «Наймичка», «І мертвим, і живим, і ненародженим…», «Заповіт», «Учітеся, брати мої!». Цікавою була доповідь Ткаченко Яни (11с) про вплив поезії Тараса Шевченка на сучасність. Ім’я Великого Кобзаря вписане золотими літерами в історію України. Через віки промовляє до нас слово великого поета, надихає нас, дає нам силу та мужність і нагадує, що ми – українці, що ми є народом.

Людмила Мовчан,
к. п. н., доцент кафедри
української та іноземних мов