Організаційно-виховна робота
Виховна робота в Уманському національному університеті садівництва здійснюється на засадах демократизму, з використанням виховного потенціалу студентського самоврядування і спрямовується на забезпечення гармонійного цілісного розвитку особистості, здатної до самоосвіти, саморозвитку, самостійного мислення, суспільного вибору та життєдіяльності на основі співпраці організаторів виховного процесу з батьками та громадськими організаціями.
Основні напрями виховання студентської молоді:
Патріотичне виховання - виховання патріотичних почуттів, ідеалів служіння власному народу, державі. Воно націлене на формування громадянина-патріота, сприяє усвідомленню громадянських обов'язків, почуття відповідальності за долю Вітчизни через навчальні курси, діяльність студентських наукових гуртків, конференцій, екскурсій по історичних місцях.
Правове виховання - направлене на формування правової культури, що передбачає прищеплення поваги до прав й свобод людини й громадянина.
Моральне виховання - розвиток моральних якостей в процесі навчання основним курсам й дисциплінам етичного циклу, а також через діяльність служб людини, роботу наставників, викладачів й всю систему позааудиторної роботи.
Художньо-естетичне виховання - розвиток естетичних почуттів, смаків, творчого започаткування в навчальному процесі на лекціях естетичного циклу, а також через діяльність клубів, гуртків, студій.
Фізичне виховання - ствердження здорового образу життя як невід'ємного елементу загальної культури особистості через заняття фізичною культурою, в спортивних секціях, клубах, участь в спортивних іграх, змаганнях, туристичних походах.
Екологічне виховання - формування екологічної культури особистості через навчальні курси дисциплін, а також через роботу студентських наукових гуртків, екскурсії в музеї, на природу, туристичні подорожі.
Трудове виховання - зв'язане з навчальною діяльністю, з участю в роботі трудових студентських загонів у канікулярний час.
Основні види організаційно-виховної роботи:
Участь у засіданнях кафедри, нарадах, методичних семінарах та обговореннях актуальних проблем науки та педагогічної майстерності.
Участь у підготовці і проведенні заходів на рівні факультету або університету.
Виконання обов’язків куратора академічної групи.
Проведення організаційно-виховної години в групі на певну тему.
Організація, підготовка і проведення тематичних вечорів зі студентами.
Організація, підготовка і проведення культурно-просвітницької зустрічі студентів з представниками творчої інтелігенції, цікавими особистостями.
Забезпечення участі студентів у культурно-масових заходах, які проводяться іншими організаторами на факультеті чи в університеті.
Організація і відвідування студентами вистав, концертів, інших культурно-просвітницьких заходів.
Підготовка, організація і проведення творчих конкурсів серед студентів, НПП, співробітників.
Індивідуальна виховна робота, яку виконують зі студентами в позанавчальний час наставники студентських груп.
Чергування в гуртожитках за планом.