+38 (04744) 3-20-50
Меню
Остання редакція: 21 лютого 2022

Історія розвитку кафедри

Починаючи з Головного училища садівництва, на всіх етапах реорганізації нашого освітнього закладу,  іноземні мови займали важливе місце в навчальних планах підготовки фахівців аграрного профілю. У 1921-1928 роках було введено спеціальний курс «Іноземна сільськогосподарська література». З перейменуванням училища в інститут студенти почали  вивчати німецьку та англійську мови, факультативно – французьку. Від аспірантів вимагалось обов’язкове знання німецької та англійської мов.

Кафедру іноземних мов створено в 1950 році. ЇЇ першим завідувачем була викладач англійської мови А.І.Василенко, а старшим лаборантом – В.Є. Стеценко, знавець французької і англійської мов (пізніше доцент Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка). У 1973-1980 роках кафедрою завідував О.М. Кобжев, випускник Київського педагогічного інституту іноземних мов, нині кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов Сумського національного аграрного університету. Протягом 19 років, з 1980 по 1999, кафедру очолювала старший викладач М.Ю. Замаховська. За успіхи у навчальній та виховній роботі колектив кафедри нагороджувався грамотами і заносився на інститутську Дошку пошани.

На кафедрі нашого інституту вивчали російську мову студенти Каліфорнійського університету Дон Бін, Марк Роуз та аспірантка Леслі Петтон. Протягом 2002-2003 років на кафедрі викладав англійську мову представник Корпусу миру США Олівер МакАрдл, а у 2003-2004 н. р. щотижневі засідання клубу англійської мови проводила ще один доброволець Корпусу миру США Ванесса Вілалве. У 2006-2007 н. р. на кафедрі працював представник німецької програми «Аполло» Штефан Клозе. Все це активізувало вивчення студентами іноземних мов, спонукало їх до участі в олімпіадах, конкурсах, конференціях.  Протягом 2016-2018 років на кафедрі викладала англійську мову представник Корпусу миру США Ліндсі Чарльз. Нею були організовані мовні клуби як для студентів , так і для викладачів.

Своїми успіхами кафедра завдячує самовідданій багаторічній праці А.В. Климюк,  Ж.А. Ковальськоі, Т.Г. Сухомейло, М.О. Гейко,  Н.К. Рудюк,  Н.М. Поліщук, Л.Л. Маналакі,  М.Ф. Кобжевої,  М.А. Белінської,  О.М. Чайківської, О.В. Мельник та ін.

Студенти університету неодноразово посідали призові місця на Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

На кафедрі захищено чотири дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук (Ю.І. Фернос, С.Б. Любарським, Я.В. Бечко, О.Б. Василик) та п’ять  – кандидата педагогічних наук (Н.К. Рудюк,  Н.О. Комісаренко, Л.В. Мовчан, С.П. Каричковською, О.В. Лазарєвим).  Доцент Я.В. Бечко є автором, а доцент С.П. Каричковська – співавтором наукових монографій. Серед навчально-методичних посібників, підготовлених на кафедрі, три мають гриф МОН.

При кафедрі створено Центр ділової іноземної  мови, роботу якого очолює доцент Н.О. Комісаренко. Основне завдання центру – надання інформаційних та навчальних послуг, допомоги при перекладі, укладанні та оформленні ділових  документів та листів іноземними мовами.

Організаційно-виховна робота на кафедрі присвячена, в першу чергу, відзначенню Шевченківських днів, Дня української писемності, Міжнародного дня рідної мови, ознайомленню студентів з творчістю та життєвим шляхом видатних українців, історією та культурою країн, мови яких вивчаються. Активну участь в організаційно-виховних заходах  беруть викладачі  Ю.І. Фернос, С.В. Каричковська, І. І. Чучмій, Я. В. Бечко та інші. Цікавими заходами, що поєднують у собі як власне виховну, так і профорієнтаційну мету, є зустрічі викладачів та студентів, які пройшли практику за кордоном, з учнями шкіл міста та району, які щороку проводять викладачі секції англійської мови під керівництвом  Н.О. Комісаренко.

Співробітники кафедри О.О. Олійник, Ю.І.Фернос , Я.В.Бечко та інші  займаються редагуванням та перекладом опису професійних знань та умінь випускників, навчальних планів та програм, дипломних робіт, перекладом наукових статей та анотацій до них, забезпечують усний переклад під час проведення наукових конференцій, семінарів, круглих столів.

Сучасний дизайн аудиторій, чистота і затишок приміщень, технічне обладнання, фонд підручників, який налічує понад 2 тисячі примірників, та найголовніше – висококваліфікований і працездатний викладацький склад кафедри забезпечують належний рівень навчання студентів і виховання майбутніх фахівців аграрного профілю.

 

 

Останні новини

Всі новини