Остання редакція: 06 листопада 2023

Тиждень української мови

Українська мова – засіб спілкування та основний інструмент для передачі інформації, що сприяє розвитку науки, освіти та культури, символ національної самосвідомості. В умовах вторгнення та агресії вона є ключовим елементом національної ідентичності та гідності, а її збереження – однією з форм опору.

У рамках проведення тижня української мови, присвяченого Дню української писемності та мови та з метою підняття престижу української мови, популяризації її серед молоді в 2023/2024 навчальному році, на кафедрі української та іноземних мов був проведений ХХІV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. У заході взяли участь студенти І курсу Уманського національного університету садівництва. За результатами конкурсу визначено таких переможців:

І місце – Уляна Григоренко, 11-кн група (доцент Каричковська С. П.).
ІІ місце – Андрій Молодийчук, 14-а група (доцент Мовчан Л. В.).
ІІІ місце – Анна Гоцуляк, 11-т група (викладач Суліма Л. В.).

Також викладачі кафедри провели ХІV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів І курсу УНУС. Призові місця зайняли:

І місце – Діана Коваленко, 11-м група (доцент Мовчан Л. В.).
ІІ місце – Аліна Коваленко, 11-м група (доцент Мовчан Л. В.).
ІІІ місце – Анастасія Морозюк, 11-о група (доцент Каричковська С. П.).

Крім того, було проведено конкурс на кращу презентацію з української мови. Переможцями стали:

І місце – Уляна Григоренко, 11-кн група (доцент Каричковська С. П.).
ІІ місце – Дар’я Драч, 11-е група (доцент Каричковська С. П.).
ІІІ місце – Олександр Левценюк, 11-а група (доцент Мовчан Л. В.).

Мова – це діамант, і лише від того, хто правильно нею володіє залежить,
чи сяятиме цей діамант у золотій оправі

Людмила Мовчан,
к.пед.н, доцент кафедри