Остання редакція: 11 листопада 2019

Тиждень української писемності та мови

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Щорічно 9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності та мови. Це свято запроваджено у 1997 році за ініціативою Всеукраїнського товариства  Просвіта» ім. Т. Шевченка Указом Президента України.

Наш університет також приєднався до святкування Дня української писемності та мови. Протягом тижня з 04 по 08 листопада на кафедрі української та іноземних мов проводилися різні заходи: свято української пісні «Наповним піснею наш край квітучий» (ст. викладач Мовчан Л. В.); інтелектуальна гра «Мова – коштовний скарб народу» (доц.Каричковська С. П.); літературні читання «Рідне слово – материнська мова» (ст. викладач Василик О. Б.).

04 листопада відбувся І тур Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який започаткований для сприяння виховання у молодого покоління почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини, заможної, повноправної і невіддільної від світового розвитку країни. Після конкурсу були визначені такі переможці:

1 місце – Амандій Анжеліка, студентка 21-гр групи факультету менеджменту – викладач Мовчан Л. В.;
2 місце – Клібановський Максим, студент 11-с групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин – викладач Василик О. Б.;
3 місце – Жора Анастасія, студентка 21-м групи факультету менеджменту – викладач Мовчан Л. В.

08 листопада відбувся І тур ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який проводиться кожного року у всіх навчальних закладах з метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови свого народу. У конкурсному відборі взяли участь 24 студенти І-ІІ курсів університету. За результатами перевірки конкурсних робіт було визначено таких переможців:

1 місце – Амандій Анастасія, студентка 21-гр групи факультету менеджменту – викладач Мовчан Л.В.;
2 місце – Яковенко Олександра, студентка 11-ф групи факультету економіки та підприємництва – викладач Каричковська С. П.;
3 місце – Степанова Юлія, студентка 11-пт групи факультету економіки та підприємництва – викладач Каричковська С. П.

Протягом тижня проходив конкурс стінгазет. Студенти охоче долучилися до роботи і від кожної групи І-ІІ курсів були представлені стінгазети на тему «Мова – душа народу». За результатами конкурсу було визначено таких переможців:

1 місце – Сондовенко Артем 13-а група факультет агрономії;  Грушовенко Олександ, Костенко Сергій, 11-о група факультет   економіки та підприємництва;

2 місце – Грицаюк Анастасія, Ковалик Альбіна, 11-ф група факультет економіки та підприємництва; Мінченко Катерина, Мельник Дар’я, Лялько Крістіна, 11-е група факультет економіки та підприємництва;

3 місце – Дужченко Катерина, Козловська Крістіна, 11-ф група факультет економіки та підприємництва; Білоус Христина, Жержевська Наталія, Чиненко Анастасія, 11-е група факультет економіки та підприємництва

Дякуємо всім студентам, які брали участь у заходах, присвячених Дню української писемності і мови. Давайте берегти і прославляти нашу рідну мову і пам’ятати, що «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла». (О.Шелунін)

Людмила Мовчан, к.пед.наук, ст.викладач кафедри української та іноземних мов