+38 (04744) 3-20-50
Меню
Остання редакція: 08 вересня 2020

8 вересня світ відзначає Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності щорічно відзначається 8 вересня, рівно через тиждень після Дня знань. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року.

Мета Міжнародного дня грамотності – відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.

Щорічно заходи, що проводяться на День грамотності, присвячені різним темам: впливу грамотності на здоров’я, розвиток суспільства, особисті можливості та ін. Тема свята 2020 року звучить так: “Викладання і навчання грамоті в умовах кризи COVID-19 і в наступний період”. Особлива увага повинна приділятися ролі педагогів і зміні методів викладання. Ця тема охопить питання навчання грамоти в перспективі навчання протягом усього життя і тому буде зосереджена головним чином на молоді і дорослих.

Шляхів до мовної досконалості  безліч. І  всі вони починаються з любові до рідної мови, до майстерного бажання володіти нею. Навчайтесь, бо тільки грамотна молодь має шанс побудувати щасливе майбутнє!