+38 (04744) 3-20-50
Меню
Остання редакція: 04 квітня 2025

ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПРОБЛЕМИ ЛІНГВІСТИКИ Й МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ МОВ У КОНТЕКСТІ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР»

3 квітня 2025 року на кафедрі української та іноземних мов Уманського національного університету відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми лінгвістики й методики викладання мов у контексті входження України в Європейський простір». Конференція об’єднала науковців України, Польщі, Сполучених Штатів Америки, які вивчають проблеми лінгвістики, психолого-педагогічні та методичні аспекти дослідження мов, філософські, історичні та соціологічні проблеми розвитку національних мов, а також аспекти реформування загальноосвітньої і вищої школи.

Конференція розпочалася з вітального слова завідувача кафедри української та іноземних мов Комісаренко Н. О. Наталія Олександрівна зазначила, що головною метою конференції є аналіз та узагальнення нових теоретичних і прикладних результатів досліджень у сфері філології, педагогіки та методики викладання іноземних мов у ЗВО, а також розширення науково-інформаційного обміну між науковцями, подякувала учасникам за нелегку працю в умовах сьогодення і побажала подальшої плідної роботи та наукових здобутків для забезпечення розвитку нашої країни.

Під час пленарного засідання з доповідями виступили: к. істор. н., старший викладач кафедри соціально-гуманітарних та правових дисциплін Ситник Ю. В., к. психолог. н., доцент кафедри фізичного виховання та психолого-педагогічних дисциплін Осадча Л. А., к. пед. н., доцент кафедри української та іноземних мов Мовчан Л. В., к. філолог. н., доцент кафедри української та іноземних мов Бечко Я. В. З відеозверненнями до пленарного засідання доєднались наші колеги-науковці зі Сполучених Штатів Америки: Inna Parasych (Master of Philology (English and French), Chicago, IL), Yuliya P. Robb-Williamson (English teacher at King High School English for Speakers of Other Languages, Tampa, FL)

Виступи учасників були зосереджені довкола таких тематичних напрямів: 1. cлов’янські, германські та романські мови: лінгвістичні студії; 2.психолого-педагогічні та методичні проблеми дослідження мов; 3. філософські, історичні та соціологічні аспекти розвитку національних мов; 4.аспекти реформування загальноосвітньої і вищої школи.

 Доповіді всіх учасників були ґрунтовними, цікавими і актуальними. Обговорення найбільш проблемних питань сприяли обміну думками та пошуку нових пріоритетних напрямів наукових досліджень та встановленню і розвитку нових контактів у сфері наукового співробітництва. За результатами роботи конференції було видано збірник матеріалів конференції. Колектив кафедри української та іноземних мов дякує усім учасникам за цікаві доповіді і жваві дискусії і бажає творчого натхнення і подальших наукових здобутків !!!

 Яна Бечко, доцент кафедри української та іноземних мов