Остання редакція: 21 лютого 2022

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, нашої історії. Вона дивує й захоплює багатством словника, безмежністю форм, плинністю. Українською мовою написані невмирущі твори Івана  Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Івана Нечуя-Левицького і Михайла Коцюбинського. Українське слово живе в піснях свого народу, чаруючи світ поетичністю, мінливістю настроїв. Воно вводить нас у чарівний світ народних вірувань, у народну творчість, вчить любити рідний край, велику Батьківщину.
Українська мова могутня і глибинна. І кожне слово має свій відтінок: сум, радість, гумор, щедрість, щирість. Мова розчулює, закликає до боротьби, клекоче у ненависті до зла, несправедливості, насильства. Створено безліч художніх творів, де поети возвеличують неповторну красу української мови. Доцент кафедри української та іноземних мов О.Лазарєв вніс свій доробок до скарбниці українського мистецтва.

РІДНОЮ МОВОЮ
Мовою солов’їною ночі співають,
Мовою калиновою сніги замітають,
Мовою журавлиною небо клекоче,
Мовою лебединою ріки шепочуть.

Мати дитятко словами плекає,
Бабусина казка до сну прилітає.
Татове слово тверде, ніби кремінь,

Дружня порада міцна, наче ремінь.

Книгу відкриєш – премудрості вхопиш.
Пісню співаєш – так жити захочеш!
Добре слівце зігріє, примножить,
Злорадний наклеп імлою ворожить.

Мова народу – душа невмируща,
Всім нам потрібна, як хліб наш насущний.
Завжди була і буде українська,
Рідна, своя, ангело-херувімська.

Мовою дихаєм, тужим, кохаємо,
Мовою наше буття огортаємо.
Мова – це скарб: бережіть його вперто,
Не допустіть без жалю його стерти!
Олег Лазарєв.

Про українську мову  можна говорити безкінечно. Тож бережімо красу й чистоту рідної мови. Нехай наповнює вона наші душі багатством і красою духовності. Шануйте і любіть рідну мову, збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

ЛюдмилаМовчан,
доцент кафедри української та іноземних мов