Тиждень української писемності та мови в Уманському НУС
Сьогодні ми всі разом, однією великою родиною, віддаємо шану рідному слову, Нестору Літописцю, нашій землі Україні і всім борцям, які сотнями років виборювали у ворогів своїми серцями й життям право на існування української мови.
Словесність – початок усіх наук, джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили, розливається могутньою рікою. А складовою словесності є слово. Слово – найтонший різець, яким можна доторкнутися до найпотаємніших куточків людського серця.
Для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
Протягом тижня викладачі кафедри української та іноземних мов доцент Мовчан Л. В. та Суліма Л. В. організували низку заходів, присвячених Дню української писемності та мови:
- Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, де академічна спільнота довела, що любов до рідної мови – це незмінний скарб, який об’єднує нас навіть під час війни як демонстрація стійкості і віри в перемогу.
- Онлайн-челендж «Відкрий для себе українське слово», де студенти презентували самобутні українські слова і ще раз довели про цінність української мови.
- І етап XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможці конкурсу:
1 місце – Лисенко Денис, факультет менеджменту, 12-м група, доцент – Мовчан Л. В.;
2 місце – Боднюк Артем, факультет економіки і підприємництва, викладач – Суліма Л. В.;
3 місце – Когутяк Дмитро, факультет агрономії, 15-а група, викладач – Суліма Л. В.; Маняк Іванна, факультет менеджменту, 11-м група, доцент - Мовчан Л. В.
- І етап XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Переможці конкурсу:
1 місце – Граб Валерія, факультет економіки і підприємництва, 11-ма група, викладач – Суліма Л. В.;
2 місце – Поворозник Єлизавета, факультет економіки і підприємництва, 11-пт група, викладач – Суліма Л. В.;
3 місце – Гончаренко Святослав, факультет агрономії, 15-а група, викладач –Суліма Л. В.; Кузнєцова Марія, факультет менеджменту, 12-м група, доцент– Мовчан Л. В.
- національно-патріотичний захід «Калиновий дивосвіт моєї мови», де взяли участь студенти І курсу факультету менеджменту, агрономії та економіки і підприємництва. На заході прозвучали вірші та пісні співучою, такою зрозумілою, теплою, найкращою мовою у світі, що викликає почуття національної гордості.
Ці заходи нагадали нам про багатство і красу нашої мови та об’єднали нас навколо спільної мети – збереження культурної спадщини України.
Людмила Мовчан,
доцент кафедри української
та іноземних мов