+38 (04744) 3-20-50
Меню
Остання редакція: 06 грудня 2022

Участь доцента кафедри української та іноземних мов Юлії Фернос у програмі професійного розвитку викладачів англійської мови за підтримки Державного департаменту США

2 грудня 2022 відбулася церемонія вручення сертифікатів учасникам проекту професійного розвитку вчителів англійської мови з України ‘Ukrainian Leaders Development Program: TESOL Innovations, Collaborations and Results’,  у якому брала участь доцент кафедри української та іноземних мов Уманського НУС Юлія Фернос.

Починаючи з 1992 року, коли відбулася перша академічна програма обміну Державного Департаменту США для українців, кількість та різноманітність програм зростає з кожним роком. На сьогодні існують програми дотичні  до  навчання, різноманітних сфер професійного та суспільного життя. Щороку проводиться конкурс Фонду дій громадянської дипломатії (CDAF) Державного департаменту США.

Завдяки зусиллям Ніколаса Гордона і Луїса Переа, які стали одними із переможців конкурсу та  отримали грант від Фонду громадянської дипломатії, цього року 50 вчителів англійської мови, які представляли 17 міст України, мали можливість узяти участь у програмі професійного розвитку ‘Ukrainian Leaders Development Program: TESOL Innovations, Collaborations and Results’.  

Проект тривав із кінця липня та до кінця листопада в онлайн форматі. Впродовж серпня вчителі відвідували віртуальні педагогічні майстерні, фасилітаторами яких були 5 досвідчених викладачів. Тематика зустрічей була різноманітною, кожен міг знайти щось на свій смак, усі заняття проходили у інтерактивному форматі, були задіяні групові форми роботи (breakout rooms), учасники представляли свої проекти та писали звіти про отримані знання. Впродовж осені фасилітатори відвідували заняття вчителів-учасників із України, які демонстрували, як отримані знання впроваджуються на практиці. На жаль, через повітряні тривоги та блекаути,  не до всіх учасників проекту вдалося потрапити на заняття, адже графік відвідувань складався заздалегідь, враховуючи різницю у часі та завантаженість учасників проекту.

Освітянам України сьогодні доводиться працювати у надскладних умовах, та кожен українець повинен «воювати» на своєму фронті. Виховати майбутніх лідерів, людей, здатних критично мислити та таких, що цінують людські цінності, є нашою першочерговою метою. Тому такі проекти надзвичайно корисні, вони надихають, допомагають розвиватися та вдосконалюватися. Нас підтримує весь світ. За нами правда! Україна переможе!!!

Юлія Фернос,

доцент кафедри української та іноземних мов