Остання редакція: 06 листопада 2018

ЗУСТРІЧ ІЗ МАЙСТРОМ СЛОВА

«Мова – це цілюще народне джерело».

9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, наша держава відзначає День української писемності та мови – свято, яке гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

Доброю традицією на кафедрі української та іноземних мов стало проведення Тижня української мови, приуроченого Дню української писемності та мови.

І ось сьогодні, 05 листопада 2018 р., викладачі кафедри запросили справжнього майстра слова, члена Національної спілки письменників України Марину Павленко, яка протягом зустрічі ознайомила студентів І-ІІ курсів Уманського НУС зі своєю творчістю: етапами становлення свого творчого шляху, літературними здобутками, роллю підтримки сім’ї у досягненні професійних вершин та питаннями української мови у сучасному контексті.

Марина Павленко народилася 30 березня 1973 року у селі Старичі Яворівського району Львівської області в родині вчителів. Незабаром родина переїхала на Черкащину. Саме завдяки батьку (вчителю української мови та літератури) Марина і почала писати перші твори. З відзнакою закінчила Уманський державний педагогічний інститут (нині університет) імені Павла Тичини. Після закінчення вищого навчального закладу працювала вчителькою початкових класів Уманської міської гімназії, а з 2000 року Марина Степанівна – викладач кафедри української літератури й українознавства рідного університету. Вона – кандидат педагогічних наук, доцент, член Національної спілки письменників України (1997р.), автор багатьох наукових публікацій, монографії про Павла Тичину, методичних рекомендацій «У країні Лісових Дзвіночків», збірок поезій: «Бузкові зошити» (1997), «Чар-папороть», «Душа осики», романів для підлітків «Русалонька із 7-В…», книги казок «Півтора бажання (Казки старої Ялосоветиної скрині)», повістей-казок «Домовичок з палітрою», «Домовичок повертається», повістей «Миколчині історії», «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?» та ін. За монографію «Тичининська формула українського патріотизму» Марина Степанівна Павленко удостоєна літературної премії «Благовіст».

Як художник-ілюстратор Марина Павленко стала відома завдяки оформленню видань своїх поетичних творів: «Чар-папороть» (2002 р.), «Душа осики» (2006 р.).

Приємно, що викладачі та студенти Уманського НУС мають можливість зустрічатися із майстрами слова, які популяризують еталони української літературної мови та підтримують життєдайні сили чистоджерельного українського слова!

Наталія Комісаренко,

завкафедри української та іноземних мов,

доцент, к. пед. н.